Akıllı Saat Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Akıllı saat teknolojisi gelişimi ile birlikte, akıllı telefonların kullanımı daha kolay hale gelmiştir. Unutmamak gerekir ki, akıllı telefonlar için yardımcı özellik için geliştirilmiştir. Yani kola takılan bir telefondan şu anda söz edemiyoruz.

James Bond 007 görevdeyken, koluna konuşur ve macera devam eder. İşte telefon teknolojisi fantastik hikâyelerden ilham alıyor. Buna bağlı olarak, geliştirilen son teknoloji akıllı saatler Samsun, İphone, LG gibi pek çok üreticinin akıllı telefonlarını kullanmak için geliştirildiler. Kullandıkları işletim sistemi düşünülenin aksine Pebble teknolojisini kullanmaktadır. Bu sayede, akıllı telefonlarınız arasında iletişim sağlanabilmektedir. Bu da kullanım kolaylığını yeni teknoloji sayesinde sağlayabiliriz.

Üreticiler akıllı telefonları ürete dursunlar, siz hangisini almanız gerektiği konusunda size rehber oluşturduk.

  • İşletim sistemleri ile uyumluluk göstermesi: Düşünülenin aksine akıllı saatlerin işletim sistemi Android değildir. Bunun yerine Android ve ios işletim sistemleri ile koordineli olarak çalışabilirler. O nedenle satın alacağınız akıllı saat telefonunuzun işletim sisteminin uyumuna bakılmalı
  • E-INK mi yoksa renkli ekran mı: Eğer e-ink ekrana sahip bir akıllı telefon sahibi olursanız, pek çok özellikten mahrum kalabilirsiniz. Ancak 5 gün dayanan pil ömrüyle sizi olur olmaz yerlerde mağdur etmiyor. Ayrıca ekranın parlaması gibi bir durumda söz konusu değil. Renkli ekranların ise öyle bir şansı yok. Pil ömrü çok kısa, renkli olunca her şeyin enerjisi fazla oluyor.
  • Ara yüz sorunsalı: Bu çok önemli bir durum sizin için piyasada satılan akıllı saat olarak düğmeli ve dokunmatik ekranlı akıllı saatler bulunmaktadır. Bu sayede ikisinden birini seçmeniz mümkün.

Tekno Muhabir

Teknoloji Haber Robotu

Bir Cevap Yazın