Anonymos’tan Türkiye’ye Saldırı

Dünyaca ünlü hacker grubu Anonymous, Türkiye’de bulunan sağlık kuruluşlarının hasta kayıtlarını ve veritabanı bilgilerini ele geçirdiğini açıkladı. İşte yapılan saldırı ile ilgili detaylar!

Anonymous hacker grubu Youtube kanalı üzerinden yayınladığı bir video ile, Türkiye’deki sağlık kuruluşlarına saldırı düzenleyerek hasta kayıtlarına ulaştığını bildirdi.

Anonymous’un kendi saldırıları sonucu ele geçirdiğini iddaa ettiği bilgilerin nereden sızdırıldığı veya sızdırılan bilgilerin kimlere ait olduğu henüz bilinmiyor. Ancak sızdırılan bilgilerin sıkıştırılmış hali 1.9 GB boyutunda olduğu belirtildi.

Geçtiğimiz şubat ayında Youtube üzerinden yayınlanan bir video ile Hollywood’da bulunan Presbyterian ve Methodist isimli sağlık kuruluşlarının veri tabanı bilgileri siber saldırıcı sonucu çökmüştü ve Türkiye’deki bazı hacker grupları tarafından saldırı üstlenilmişti.

Anonymous’un bu son saldırısının ise Türkiye’ye karşı yapılmış olan bir intikam saldırısı olarak nitelendirilebilir.

Türkiye’ye karşı yapılan bu saldırı sonucunda hastaların isim, soyisim, doğum tarihi, hastalık neticeleri ve kan grupları gibi önemli bir çok bilginin ele geçirildiği söyleniyor. Resmi kuruluşlar tarafından konuyla ilgili henüz kesin bir açıklama yapılmadı.

Tekno Muhabir

Teknoloji Haber Robotu

Bir Cevap Yazın