Facebook Şifresi Geri Alma

Facebook hayatımızın vazgeçilmezleri arasına girdi. Öyle ki, Türkiye dünya sıralamasında bu konuda zirveye oynuyor. Neredeyse ne kadar internet kullanıcısı varsa bir o kadar da facebook hesabı olan kişi var diyebiliriz. Facebook tutkusu öyle bir hâl aldı ki ülkemizde, nete başka amaçla girilmiş olunsa bile facebook tutkunları öncelikle kendi hesaplarına bir göz atmakta…

Bir gün facebooka girmek istediniz. Ama o da ne! Şifreniz aklınızda değil. Ya da kendi şifrenizi giriyorsunuz hata veriyor. Ya şifrenizi unuttunuz ya da şifrenizi çaldırdınız. Hemen panik yapmayın. Facebook aldığı güvenlik önlemleri ile şifre kurtarma konusunda sizin yanınızda.

Eğer şifrenizi unuttuysanız işiniz kolay. Facebook şifresi geri alma yollarını adım adım uygulayın. Öncelikle, facebook ana sayfada şifremi unuttum linkini tıklayın. E-mail adresinizi yazın. Şifreyi yenile linkini tıklayın. Facebook şifresi geri alma konusunda son aşama olarak e-mailinizi kontrol etmeniz gerekiyor. Facebookun size gönderdiği linki tıklayın ve açılan sayfada kendinize yeni bir şifre belirleyin.

Eğer şifreniz çalındıysa facebook şifresi geri alma yolları biraz daha karmaşıklaşıyor.

İlk olarak yukarıda söylediklerimizi uygulamalısınız. Ancak gördünüz ki, mail adresinizin de şifresi değiştirilmiş. Bu durumda imdadınıza gizli soru yetişiyor. Gizli soruya cevap vererek de şifrenizi kurtarabilirsiniz. Facebook şifresi geri alma yöntemleri arasında cep telefonu numarası da var. Facebook şifrenizi telefonunuza mesaj olarak isteyebilirsiniz.

Bunların hiçbiri işe yaramadı ise en son çare http://www.facebook.com/hacked linki ile facebooka mesaj atmak…

Bilişim Hoca

Öğrencilerin "Bilişim Teknolojiler ve Yazılım" dersi için "Hocam bugün Bilişim var mı?" sorularına "Bilişim yok" diyen insandır. Bilişim sinirlisi, agresif BTcidir.

Bir Cevap Yazın