İso Dosyası Oluşturma

kalipdosyasi

 

 

Bir ISO dosyası nasıl oluşturulur hiç merak edeniz oldu mu ? Ziyaretçilerimizin birinde merak edildi ve bize mesajı geldi. Bizde bunu ziyaretçimize anlatmış olduk bu vesileyle ona teşekkür ediyoruz.

ISO kalıp dosyası oluşturmanın bir çok yöntemi vardır. ISO dosyası oluşturmak aslında hiçte o kadar göründüğü gibi zor bir işlem değidir.

Bir ISO dosyası neden oluşturulur ?

Format CD/DVD’niz yok ise size ilk olarak cd veya dvdye yazacağınız bir kalıp dosyası image (imaj) olması gerekir. Bu yüzden kalıp dosyası format cdsi oluştururken gerekli olan ilk dosyadır.

Yukarıda iso kalıp dosyasının yapımı çok zor olmadığına ve çeşitli yöntemleri olduğuna değinmiştik. İSO dosyası NERO programı ile basitçe yapılabilir fakat nero programı ücretli bir program olduğu için kimse buna yanaşmıyor. Bilişimsesi.com yöneticisi olarak sizler için bu işi nasıl ücretsiz yaptırabiliriz diye düşünürken FOLDER2ISO programı aklımıza geldi ve bunu sizlere sunduk. Bu programı araştırırken birinci amacımız kullanıcı hiç zorlanmayacak ve çok basitçe hızlıca kalıp dosyası oluşturup format cd veya dvdsi oluşturabilecek idi. Bu yüzden FOLDER2ISO programının arayüzü çok basit geldi. Buyrun arayüzüne bakalım.

 Folder2ISO_1

İSO DOSYASI OlUŞTURMA VİDEOMUZU İZLEYELİM

[jwplayer mediaid=”587″]

 

Bilişim Sesi

Bilişim Sesi internet sitesini yönetir veya yönettiğini sanır.

Bir Cevap Yazın