PayPal’a Alternatif Olabilecek Ödeme Sistemleri

PayPal’ın Türkiye’deki faaliyetlerini durduracağı haberinin duyulması, alışverişlerinde bu ödeme sistemini kullanan kullanıcıların alternatif ödeme sistemlerine yönelmesine neden oldu. Peki PayPal kadar güvenilir olan bu ödeme sistemleri nelerdir?

Enpara.com

Finansbank’ın bir hizmeti olan Enpara.com, Türkiye’de bir ilk olması ile dikkatleri üzerine çekiyor. Bir şubesiz bankacılık hizmeti olan Enpara.com ile bankada yapabileceğiniz işlemlerin hepsini gerçekleştirebiliyorsunuz. Şubesiz bir hizmet olduğu için ücret ve komisyon değerleri oldukça düşük olan Enpara.com ile para göndermek ya da almak dışında mevduat hesabı açmaktan kredi başvurusuna kadar her türlü işlemi yapabiliyorusunuz. Ayrıca Enpara.com üzerinde yapacağınız Spotify, Windows Store, Apple Music gibi ödemelerde yüzde elli indirim de kazanıyorsunuz.

BKM EXPRESS

BKM Express, Bankalararası Kart Merkezi tarafından geliştirilen bir sistem olup, bütün banka ve kredi kartlarınızı tek bir çatı altında toplamanızı sağlıyor. BKM Express ile istediğiniz zaman para gönderme işlemini de gerçekleştirebilirsiniz. 18 bankaya ait kartların yüklenebileceği BKM Express sisteminin IOS ve Android uygulamaları, gerçekleştirilecek işlemler arasında kullanıcılara birçok kolaylık sağlıyor.

İNİNİAL

İninial da PayPal gibi ülkemizde faaliyet gösteren ödeme sistemlerinden. İninial sistemini kullanmak için İninial kartı almanız gerekiyor. PTT, Migros, Teknosa, D&R gibi mağazalardan 5 TL’ye satın alabileceğiniz İninial için ayda 1 TL kullanım ücreti ödüyorsunuz. İninial kartı istediğiniz zaman PTT, PTTMatik, Migros, ParaMara uygulaması ve ING atmleri üzerinden doldurabilirsiniz. Kartınıza para yükledikten sonra bu kartı ister internet alışverişlerinde kullanabilirsiniz, isterseniz de post cihazlarında kullanarak mağazalarda alışveriş yapabilirsiniz.

Tekno Muhabir

Teknoloji Haber Robotu

Bir Cevap Yazın