Snapchat, Twitter’ın Önüne Geçti

2006 yılında kurulan ve son zamanlarda kullanıcı sayısını arttırmakta ve platforma yeni özellikler eklemekle sıkıntı çeken Twitter’ın kullanıcısı sayısı, henüz 4 yıldır piyasada bulunan anlık fotoğraf uygulaması Snapchat tarafından geçildi.

4 yıl önce kullanıma sunulan ve kısa sürede kullanıcılar tarafından benimsenen Snapchat ile kullanıcılar anlık olarak fotoğraf paylaşabiliyorlar ve uygulamayı kullanan arkadaşlarına süre sınırlı fotoğraf gönderebiliyorlar. Kullanıcının arkadaşı, gelen fotoğrafı kullanıcının belirlediği süre kadar ve yalnızca bir defa görebiliyor. Eğer kullanıcının arkadaşı bu fotoğrafın ekran görüntüsünü çekerse hemen fotoğrafı gönderen kişiye bildirim gönderiliyor ve uyarılıyor.

Snapchat ile fotoğraf göndermenin dışında yazılı mesaj da gönderebiliyorsunuz. Mesajı gönderdiğiniz arkadaşını sizin yazılı mesajınızı bir kez görüntüleyebiliyor ve bunun da ekran görüntüsünün alınması halinde size bildirim ile uyarı geliyor.

Snapchat 150 Milyon, Twitter 140 Milyon Günlük Kullanıcıya Sahip

Yayına girdikten sonra ilgi odağı olarak kısa sürede yayılan Snapchat günlük 150 milyon kullanıcı sayısına ulaşarak günlük 140 milyon kullanıcıya sahip Twitter’ı geride bırakmış oldu. Kullanıcı kitlesi genelde 13-23 yaş arası gençlerden oluşan Snapchat’in son 6 ayda 40 milyon kullanıcı tarafından indirildiği ve aktif olarak kullanıldığı açıklandı.

Efekt Özelliği Kullanıcı Sayısını Arttırdı

Yıllardır platforma yeni özellik kazandıramayan Twitter’ın karşısında Snapchat, uygulamaya getirdiği efekt özelliği ile ilgi odağı oldu. Kullanıcıların uygulamanın sahip olduğu birbirinden farklı efektleri kullanarak fotoğraflar çekmesi ve bunları diğer sosyal medya hesaplarında paylaşması, uygulamadan haberi olmayanların da Snapchat’e yöneldiği gözlemlendi.

Tekno Muhabir

Teknoloji Haber Robotu

Bir Cevap Yazın