Yeni teknolojiler ve eğilimler “DatacenterDynamics Converged” etkinliğinde tartışılacak

5 Aralık’ta Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan Datacenter Dynamics Converged etkinliği, konusunda uzman profesyonelleri, CIO’ları ve bilgi işlem yöneticilerini bir araya getirecek.

 

 

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen konusunda uzman kişileri bir araya getirerek Türkiye’de veri merkezi sektörünün gelişmesine katkıda bulunan Datacenter Dynamics Converged etkinliğinde sektördeki en son haberler, veri merkezleri ile ilgili teknolojilerdeki en son yenilikler ve başarı hikayeleri paylaşılacak. Etkinlikte ayrıca katılımcılar aynı sektörde çalışan diğer kişiler ile tanışma ve deneyimlerini paylaşma fırsatı da bulacaklar.

 

Etkinliğe ilgi büyük

 

Son yılların en çok konuşulan konularından birisi olan veri merkezlerine olan ilgi her geçen gün artıyor. Bu ilgi doğrultusunda Datacenter Dynamics Converged etkinliğine olan ilgi de her yıl artıyor. Türkiye’nin en büyük ilk 100 şirketinin üst düzey yöneticileri başta olmak üzere sektörün önde gelenlerin yakın ilgi gösterdiği etkinlikte bu yıl da veri merkezleri ile ilgili çok önemli başlıklar yer alıyor.

 

Etkinlikte, Türkiye’de veri merkezlerinin geleceği, veri merkezlerinin tasarım ve kurulumu, veri merkezlerinde kullanılan altyapılar, dış kaynak kullanımı, veri merkezi optimizasyonu, veri merkezlerinde yeşil enerjinin yükselişi, sıkça karşılaşılan sorunlar ve çözümleri, en son teknolojiler ve yenilikler, bulut bilişim ve çeşitli başarı hikayeleri dikkat çekecek başlıklar arasında bulunuyor.

 

Katılımcılar, etkinlik alanında kurulan stantlarda şirketlerin sundukları ürün, hizmet ve çözümler ile ilgili ayrıntılı bilgi alma fırsatı buluyor.

 

Türkiye üst sıralarda

 

Enerji tüketimi ve yatırım alanlarında gerçekleştirilen araştırmalara göre, Türkiye EMEA bölgesinde en hızlı büyüyen veri merkezi sektörüne sahip. 2012 yılında Rusya, Almanya ve Körfez ülkeleri ile karşılaştırıldığında Türkiye’deki toplam veri kapsama hacmi yüzde 22 artarak 110 bin m2’ye ulaşmış.

 

Hızla gelişen Türkiye pazarı, Avrupa ve Asya arasındaki coğrafi konumu ve gelişen sayısal ekonomisi ile büyük bir internet merkezi olmanın sinyallerini veriyor. Dikkat çekici bir şekilde Türkiye aynı zamanda Avrupa’nın en hızlı büyüyen internet trafiğine de sahip. 2011 ve 2013 yılları arasında BT optimizasyonu yatırımlarının önemli bir bölümünü veri merkezi otomasyonları ve yüksek performans programlama projeleri oluşturuyor.

 

Türkiye özellikle bilişim sektöründe içinde bulunduğu bölgenin en büyükleri arasında yer alıyor. Türkiye’de bilişim sektörünün 2025 yılında 160 milyar dolarlık bir büyüklüğe ulaşması ve GSYİH’nin yüzde 7,5’ini oluşturması bekleniyor.

 

DatacenterDynamics Converged etkinliğinin programı bilgi teknolojileri sektörünün gelişmekte olan bilgi ihtiyaçlarını karşılamak üzere şekillendiriliyor. Katılımcıların yüzde 70’inden fazlasını veri merkezi stratejilerinden ve operasyonel uygulamalarından sorumlu söz sahibi yöneticiler ve BT uzmanlarından oluşan son kullanıcılar oluşturuyor.

 

Etkinlikle ilgili detaylı bilgi için http://www.datacenterdynamics.com/conferences/2013/istanbul-2013 adresini kullanabilirsiniz.

 

Bilişim Sesi

Bilişim Sesi internet sitesini yönetir veya yönettiğini sanır.

Bir Cevap Yazın